Kto może zapisać się na egzamin na uprawnienia budowlane?

Nieustannie dużym zainteresowaniem cieszy się praca w budownictwie. Z całą pewnością jest to praca, która daje duże sposobności, dlatego jest bardzo dużo chętnych. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że naszą atrakcyjność na rynku pracy, jak też awans w branży budowlanej, mogą nam zagwarantować uprawnienia budowlane.

Należy jednakże spełnić kilka warunków, aby przystąpić do egzaminu, który umożliwia uzyskanie certyfikatu uprawniającego do samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie.
W jaki sposób można zdobyć uprawnienia w biznesie budowlanej?
Aby pozyskać uprawnienia budowlane, które wydawane są przez odpowiednią komisję kwalifikacyjną polskiej izby Inżynierów Budownictwa w postaci decyzji administracyjnej, czyli certyfikatu, który uprawnia do wykonywania samemu prac technicznych w budownictwie, które mogą być powiązane z projektowaniem lub także prowadzeniem robót budowniczych, trzeba spełnić kilka głównych założeń. Te wymogi zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a dotyczą wykształcenia kierunkowego lub pokrewnego, jak także odbycia praktyki w branży budowlanej, w zakresie przygotowywania projektów budowlanych, jak również pracy przy robotach budowlanych, w współzależności od wybranej specjalności. Musimy być świadomym, że uprawnienia budowlane dzielą się na dwa główne rodzaje, a mianowicie projektowanie a także prowadzenie robót budowlanych. W obrębie tych dwóch rodzajów wyróżnia się specjalności, tj. konstrukcyjno-budowlana, architektoniczna, instalacyjna, inżynieryjna, na którą składa się w głównej mierze specjalność mostowa.

Sprawdź tutaj: uprawnienia budowlane.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz