Siedlisko – działka

Wiele ludzi, które marzą o własnym domu, zastanawia się, jaką działkę kupić. Często można znaleźć w ogłoszeniach internetowych działki siedliskowe w atrakcyjnych cenach, warto dodać natomiast o tym, że siedlisko to specjalny wydzielony grunt, który znajduje się na terenach wiejskich, a który przeznaczony jest wyłącznie pod budownictwo zagrodowe, a więc np budynki mieszkalne, niemniej jednak również zabudowania, które powiązane są z produkcją rolniczą.
Co warto wiedzieć na temat działki siedliskowej?

Biorąc pod uwagę wyżej podane informacje, działka siedliskowa przeznaczona jest pod tak zwaną zabudowę zagrodową, do której można zaliczyć zarówno obiekty mieszkalne, które powinny jednakże znajdować się w niewielkiej odległości od budynków gospodarczych np takich jak magazyny na płody rolne, czy stodoła albo stajnia. W praktyce oznacza to, że ten typ działki jest przeznaczony przede wszystkim dla osób prowadzących działalność rolniczą, ponieważ to rolnicy mają prawo do wznoszenia budynków na takiej działce. Warto być świadomym również o tym, że siedlisko może być nabyte przez osobę, która nie prowadzi działalności rolniczej, jednak pojawiają się tutaj kwestie prawne dotyczące możliwości wybudowania budynków na tym terenie. Jeżeli już osoba zakupująca taką działkę nie posiada statusu rolnika, to właściwym rozwiązaniem jest nabycie działki, która ma już wydane pozwolenie na budowę, ponieważ takie pozwolenie przynoszone jest na nowego posiadacza. Stąd też działki siedliskowe są najczęściej kupowane przez osoby, które posiadają status rolnika.

Sprawdź również informacje na stronie: https://remont.biz.pl/dzialka/siedlisko-czyli-czym-jest-dzialka-siedliskowa-oraz-kto-moze-kupic-taka-nieruchomosc/

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz