Usługi geodezyjne – zakres

W zgodzie z aktualnymi przepisami prawa budowlanego w sytuacji wznoszenia budynków o różnym przeznaczeniu, a zatem np budynków przemysłowych czy też mieszkalnych konieczne są usługi geodezyjne, które obejmują w głównej mierze sporządzanie specjalistycznych map wykorzystanych do celów projektowych. Usługi geodezyjne Kielce wykonywane są zarówno dla klientów indywidualnych, którzy przykładowo chcą podzielić działkę lub też wybudować dom, jak także dla klientów biznesowych, przykładowo firm deweloperskich.
Co warto mieć świadomość tego na temat usług geodezyjnych?
Głównie trzeba podkreślić, że usługi geodezyjne powinny być realizowane wyłącznie przez profesjonalnych oraz uprawnionych geodetów, którzy mają wieloletnie doświadczenie.

Geodeta Kielce posiada nie tylko wiedzę, ale również dysponuje fachowym sprzętem, który daje możliwość na realizowanie zamówień w zgodzie z harmonogramem. W sytuacji inwestycji budowlanych czas ma kluczowe znaczenie, dlatego warto skorzystać z doświadczonego biura geodezyjnego. Geodeta zajmuje się między innymi wykonywaniem map do celów projektowych. Sporządzenie takiej mapy jest nieodzownym elementem przedsięwzięcia, jakim jest inwestycja budowlana, a więc też zyskanie niezbędnych pozwoleń w urzędach. Ponadto, geodeci zajmują się także wytyczaniem granic budynku na gruncie albo działce. Są to także prace związane z inwentaryzacją powykonawczą, jak także przygotowywaniem projektów wykonawczych. Nie zapominajmy również o tym, że doświadczeni geodeci zajmują się kompleksową obsługą inwestycji.

Źródło informacji: Geodeta Kielce.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz