Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Coraz większa liczba osób w naszym państwie decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, żeby stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. Przy tym, używając baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
Dodatkowo, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej masowe środki na dofinansowywanie zakupu tego typu technice przez intuicyjne gospodarstwa domowe w naszym kraju. W Polsce teraz można uzyskać 40% dofinansowania na zakup instalacji potrzebnej do uruchomienia fotoogniw w osobistej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas prawie że 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach oraz poza tym na dachach budynków wielorodzinnych. W chwili obecnej rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, dodatkowo do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych ośrodkach miejskich. Korzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz również: fotowoltaika.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz