Czy warto montować ogrzewanie podłogowe frezowane?

Ogrzewanie podłogowe cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Ta popularność jest skutkiem korzyści, jakie wynikają z użycia tego typu systemu grzewczego. Przede wszystkim ciepło jest równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu, zapewniając domownikom komfort termiczny.

W mieszkaniach z ogrzewaniem podłogowym zapewniona jest właściwa wilgotność powietrza, co prowadzi do ograniczenia rozprzestrzeniania się kurzu oraz roztoczy. Rezygnując z kaloryferów, zyskujemy też trochę dodatkowej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie w sytuacji niewielkich pomieszczeń. Ciekawym wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które daje możliwość na szybkie zamontowanie systemu grzewczego bez prowadzenia zaawansowanych prac budowlanych.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – co powinno się mieć świadomość tego przed montażem?
Przede wszystkim ten rodzaj ogrzewania może być stosowany w budynkach już ukończonych i zamieszkałych. Daje możliwość to frezowanie pod ogrzewanie podłogowe, które polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych tuneli w wylanej już posadzce. W takich rowkach umieszcza się następnie rury rozprowadzające ciepło i podłącza tak przygotowany system do kotłowni. Ogromną pozytywną cechą tego rozwiązania jest szybkość wykonywania prac, dzięki temu, że nie powinno się skuwać całych posadzek. Dodatkowo, ogrzewanie podłogowe frezowane jest całkowicie wydajnym i komfortowym rozwiązaniem. Nie trzeba się zatem obawiać, że coś po instalacji nie będzie działać prawidłowo. Prace nie powodują zabałaganienia pomieszczenia, ponieważ pył powstający w czasie frezowania jest zasysany przez specjalny odkurzacz.
Sprawdź: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Dom i ogród

Dodaj komentarz