Jakie drewno do kominka będzie odpowiednie

Ażeby wybrać najlepsze drewno opałowe do swoich potrzeb, ważne jest rozważenie różnorakich rodzajów i sposobu ich spalania. Możesz odnaleźć drewno opałowe w większości sklepów albo możesz sprawdzić w lokalnym lesie, czy mają jakieś resztki drewna, które chcieliby sprzedać.

Istnieje wiele różnorakich rodzajów drewna opałowego i może być niełatwo zdecydować, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogólnie rzecz biorąc, drewno, które pali się najdłużej, będzie najskuteczniejsze w spalaniu. Jest natomiast kilka innych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze drewna opałowego. Przykładowo niektóre rodzaje drewna palą się powoli, jeśli są mokre albo wilgotne; inne mogą zacząć łatwiej, niemniej jednak w końcu staną się trudniejsze do zapalenia ze względu na ich gęste węzły. Co więcej upewnij się, że wiesz, ile drewna opałowego może pomieścić Twój kominek, zanim kupisz dowolne polana!

Istnieją różnorodne rodzaje drewna opałowego, z których możesz wybierać w zależności od rodzaju ognia, który zamierzasz wytworzyć. Właściwie każdy rodzaj drewna opałowego ma własne unikatowe właściwości, dzięki czemu jest optymalny do spalania.

Np twarde drewno, takie jak dąb lub klon, pali się bardzo wolno i pozostawia głęboki osad na kominie. Dzięki temu jest często używany do kominków i palenisk. Ten rodzaj drewna opałowego najlepiej nadaje się do tworzenia ognia o niskiej intensywności.

Z drugiej strony sosna jest drewnem iglastym i bardzo szybko się pali. Nie pozostawia śladów, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania w kominkach i paleniskach. Sosna też pali się goręcej, dzięki czemu nie gorzej nadaje się do gotowania.

Jodła pali się najdłużej i najlepiej nadaje się do rozpalenia ognia o wielkiej intensywności w kominku albo w ognisku. Jodła pozostawia również najmniej resztek, zatem jest najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą posiadać czysty kominek lub ognisko każdorazowo, gdy z niego korzystają.

Wybór odpowiedniego drewna do kominka jest istotny. Jeżeli już drewno ma większa kaloryczność to pali się dłużej. Dzięki temu rzadziej podchodzimy do kominka dołożyć kolejne warstwy drewna. Drewno o niskiej kaloryczności które spala się szybciej stosuje się zazwyczaj jako rozpałkowe.

Polecam: które drewno kominkowe pali się najdłużej.
Usilnie poszukujesz w sieci rzetelnych artykułów o tym jak długo pali się dąb? Serdecznie zapraszam do przeczytania i komentowania przygotowanego przeze mnie artykułu.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Dom i ogród

Dodaj komentarz