Dziecko i tablet – co kupić?

W dzisiejszych czasach technika jest wszędzie, warto zatem przyzwyczajać dziecko od najmłodszych lat do posługiwania się nowoczesnymi urządzeniami. Tablety, smartfony czy komputery to urządzenia, których obsługę dzieci opanowują nieomalże błyskawicznie.
Na rynku można dostać specjalne tablety dla dzieci. Są to urządzenia będące specjalnie wyprodukowanymi urządzeniami, które nie tylko bawią, ale także edukują młodego człowieka. Dotykowe ekrany umożliwiają uruchamianie aplikacji, które pozwalają dziecku na poznawanie cyfr i liter, kolorów, kształtów, zwierząt i innych rzeczy (przykładowo. mebli, instrumentów, i tak dalej.). Wiele z tych zabaw to nie tylko obrazy, ale także i głos – dzięki czemu dziecko uczy się prawidłowej wymowy. Tego typu tablety dla dzieci idealnie nadają się również do edukacji języka obcego.
Bez wątpienia nie brak i zabaw oraz gier edukacyjno-logicznych, rozwijających zarówno refleks, jak i zdolność logicznego myślenia , a dodatkowo wyciągania wniosków na bazie dostarczonych treści. Na wielu takich urządzeniach instalowane są gry, z których mogą także skorzystać dorośli, jak Cut the rope czy Angry Birds.
Takie tablety dla dzieci podzielone są na kategorie wiekowe, wiec przy wyborze należy sprawdzić, dla jakiego wieku są adresowane. Co się jednak tyczy cen, to najtańsze tablety dla dzieci można uzyskać już za kilkanaście PLN, a najdroższe kosztują wręcz kilkaset. Wybór leży z pewnością w rękach osoby kupującej określony tablet. A uzyskać można je w każdym sklepie RTV/AGD i licznych sklepach on-line.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz