Faktoring dla przedsiębiorstw – usługi finansowe

Niestety sporo przedsiębiorstw ma problemy takie jak zatory płatnicze, które wynikają z wystawiania ogromnej liczby faktur z odroczonym terminem płatności, który może wynieść wręcz kilka miesięcy. Warto pamiętać jednak o tym, że odpowiedzią na takie problemy będzie faktoring, czyli nowoczesna usługa finansowa, która jest świadczona przez faktora, a polega na wykupie faktur od klienta, który świadczy usługi lub też sprzedaje towar swoim kontrahentom i klientom.
Finansowanie faktur klienta – na co zwrócić uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością jest to usługa, która z roku na rok spotyka się z narastającym zainteresowaniem, ponieważ przedsiębiorstwom wystawiającym faktury z długim terminem płatności umożliwia zachować płynność finansową, a zatem daje możliwość regularne opłacanie zobowiązań związanych z bieżącą działalnością firmy.

Warto być świadomym o tym, że faktoring bez regresu to rozwiązanie dla firm reprezentujących różne branże, które wystawiają faktury z długimi terminami płatności, przez co środki finansowe zamrożone są właśnie w takich fakturach. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skorzystanie z usług firmy faktoringowej, która wykupuje takie faktury, a w tej samej chwili po wpłynięciu faktury do systemu na konto klienta przekazywana jest kwota za fakturę. Prócz tego, powinno się wspomnieć o tym że opłaty naliczane są tylko za dni fakturowania, a więc nie ma żadnych dodatkowych opłat. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz większa liczba przedsiębiorców zastanawia się faktoring co to. Warto zatem posiadać świadomość, że jest to usługa finansowania faktur wystawianych z odroczonym terminem płatności.

Zobacz również: jak działa faktoring.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz