Wycena spółki – usługi

Jeśli planujemy podział przedsiębiorstwa albo również fuzje spółek, to powinniśmy uświadomić sobie, że warto skorzystać z fachowej wyceny aktuarialnej, jaką oferuje biuro aktuarialne. Są to usługi realizowane jedynie przez fachowców, którzy mają duże doświadczenie, jak także dysponują odpowiednimi rozwiązaniami, które pozwalają na przygotowywanie raportów inwestycyjnych w niedługim czasie.
Dlaczego warto korzystać z usług biur aktuarialnych?
Przede wszystkim trzeba posiadać świadomość, że profesjonalne wyceny finansowe a także aktuarialne są potrzebne w przypadku na przykład wprowadzania nowej polityki podatkowej do firmy.

Tyczy się to także opracowania nowej koncepcji rozwojowej dla firmy, która uwzględnia różnego rodzaju plany modernizacyjne, restrukturyzacyjne czy inwestycyjne. Ponadto, usługi takie jak wycena spółki są potrzebne w sytuacji fuzji spółek. Warto dodać także o tym, że całość wyceny aktuarialnej a także finansowej może być przeprowadzona drogą elektroniczną, co przy tym wpływa na szybkość realizacji usługi. Aktuariusze zajmują się też opracowaniem modeli rozwojowych oraz modernizacyjnych dla firm działających w różnorakich branżach, jak również oceną oraz analizą zaproponowanych intencji inwestycyjnych. Ponadto, wycena firmy czy spółki to nie jedyne usługi w tym zakresie, ponieważ wyceniane są również wartości niematerialne oraz prawne, a zatem przykładowo znak towarowy czy posiadane przez daną firmę patenty. Jak się zatem okazuje, firmy specjalizujące się w wycenach inwestycyjnych oraz aktuarialnych oferują swoim klientom bardzo szeroki wachlarz usług.

Źródło informacji: wycena firmy.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz