Sprawdzone szczepy orzecha włoskiego

Orzechy włoskie cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Na nieszczęście za kilogram obranych, przepysznych orzechów włoskich trzeba zapłacić, aż kilkadziesiąt złotych. Jest to de facto dość spora suma, szczególnie jak za produkt, który właściwie każdy z nas może posiadać bezpłatnie w swoim własnym ogródku.

Orzech włoski Jacek jest najpopularniejszą odmianę sprzedawaną w szkółkach ze względu na dużą ilość orzechów , a ponadto odporność na wszelkie szkodniki i choroby. Zasadzony orzech włoski szczepiony na pewno po kilku latach pozwoli wam się cieszyć swoimi, przepysznymi orzechami. Na własne orzechy na nieszczęście będziecie musieli poczekać kilka lat, jednakże potem ich obfitość z całą pewnością wynagrodzi wam te wszystkie lata oczekiwania.
Profesjonalni sadownicy w każdej sytuacji kupują orzechy szczepione wyłącznie od szkółek, gdyż jest to zdecydowanie najlepsze, sprawdzone źródło dobrych drzewek. Szkółki są prowadzone przez fachowców, którzy idealnie znają się na hodowaniu małych drzewek orzechów włoskich. Możecie być zatem pewni, że kupujecie wysokiej jakości drzewko, które perfekcyjnie przyjmie się w waszym ogródku. Po zasadzeniu wymarzonego drzewka na nieszczęście czeka was kilkuletnia opieka nad nim, zanim zaczną pojawiać się na nim pierwsze orzechy. Na pewno jednakże wasze zasadzone drzewko wynagrodzi wam czas oczekiwania w postaci przepysznych orzechów. Zazwyczaj orzech włoski co roku posiada na sobie kilka kilogramów orzechów. Jego gałązki, aż się uginają od ich ciężaru, więc na pewno wszyscy wasi domownicy spokojnie zaspokoją swój apetyt na przepyszne orzechy włoskie.
Dodatkowe informacje: Orzechy szczepione.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz