Trawienie i pasywacja stali – preparaty chemiczne

W sytuacji obróbki stali nierdzewnej powinno się stosować odpowiednie technologie, jak również stosownie wybrane preparaty chemiczne przeznaczone przykładowo do oczyszczania powierzchni. Warto zdawać sobie sprawę, że trawienie i pasywacja to etapy obróbki chemicznej, w których używa się preparaty oparte przykładowo na kwasie azotowym o silnych właściwościach trawiących.
Preparaty do obróbki chemicznej – co trzeba mieć świadomość tego?
Na początku należy wyjaśnić, że przed obróbką chemiczną trzeba powierzchnię stali nierdzewnej w odpowiedni sposób przygotować.

W tym celu używa się preparaty które oczyszczają powierzchnię z zabrudzeń, z cząstek żelaza czy także nalotów, które powstały w wyniku obróbki termicznej czy też mechanicznej stali. Warto mieć na uwadze, że następnym etapem jest trawienie stali. Jeżeli już chodzi o ten odcinek, tutaj klienci również mają bogaty wybór profesjonalnych preparatów chemicznych, ponieważ są to przykładowo środki przeznaczone do użycia miejscowego, na przykład takie jak pasta trawiąca, którą używa się do trawienia spoiw. Należy jednak pamiętać o tym, by przy aplikowaniu tego środka stosować jedynie aplikatory kwasoodporne. Warto dodać także o tym, że wytrawianie stali nierdzewnej to też sposobność zastosowania preparatów do aplikowania natryskowego, takich jak bejca trawiąca. Taka bejca jest dostępna w postaci żelu, dzięki czemu dobrze utrzymuje się na powierzchniach pionowych. Dopiero po etapie trawienia następuje kolejny etap, czyli pasywacja, a zatem przywracanie warstwy ochronnej stali nierdzewnej.

Polecana strona: wytrawianie stali.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz