Wycinanie w betonie

W przypadku materiałów bardzo twardych, przykładowo takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak również w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły powinno się stosować specjalne urządzenia, tj. wiertła z tarczami diamentowymi. Warto być świadomym o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko do uszkodzenia urządzenia, ale też do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki stosować w przypadku obróbki betonu?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie przyszłościowe, które jest bardzo często spotykane w sytuacji prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno zatem dziwić, że coraz częściej wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej tyczy się nie tylko betonu czy cegieł, niemniej jednak także materiałów skalnych, a więc przykładowo płyt granitowych czy marmurowych. Trzeba pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak również wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak także charakteryzujących się wysoką precyzją zaprojektowania. W ten sposób wykonywane są przykładowo otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy także klatki schodowe. Wiercenie w sytuacji prac budowlanych wykonywane jest nie tylko w ścianach, ale też rozmaite podłożach pod różnym kątem, dlatego konieczne jest stosowanie efektywnych technologicznie urządzeń.

Polecamy: wycinanie otworów w betonie.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz