Zespół downa – wsparcie finansowe

Każdego roku wypełniając zeznanie podatkowe mamy okazję, ażeby dofinansować działalność wybranej przez nas w organizacji. Warto dodać jednak o tym, że musi być to organizacja pożytku publicznego, która została wpisana na taką listę, a więc jest zarejestrowana i posiada numer KRS. Są to organizacje, które pomagają osobom chorym, czy też zwierzętom.

Warto zatem wykorzystać możliwość przekaż podatek, aby wspomóc działanie tej organizacji, która pomaga przykładowo dzieciom z zespołem downa.
Jak pomagać dzieciom z zespołem downa?
Oczywiście opieka nad dziećmi z zespołem downa wymaga nie tylko zaangażowania, niemniej jednak także profesjonalizmu, ponieważ są to np zabiegi rehabilitacyjne. Dlatego też zespół downa wsparcie finansowe to ogromna pomoc dla organizacji, czy także instytucji oraz stowarzyszeń, które działają na rzecz przykładowo rodziców czy opiekunów zajmujących się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa. Musimy uprzytamnić sobie, że są to wady rozwojowe, które przyczyniają się w głównej mierze do niepełnosprawności intelektualnej takich osób, która może występować zarówno w stopniu lekkim jak też średnim. Dlatego tak istotna jest profesjonalna opieka, a więc pomoc ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów czy również psychologów. Jeśli zatem chcemy wspomóc takie organizacje pożytku publicznego, możemy wejść na stronę organizacji, a następnie ściągnąć darmowy program do rozliczenia pita, gdzie w sposób automatyczny rubryka związana z przekazaniem jednego procenta podatku dochodowego zostanie uzupełniona o KRS wybranej organizacji.

Zobacz także: zespół downa procent podatku.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz