Budowa bloga i jego promocja

Osoby nastawiające się na zarobek przez internet, na początek próbują różnych dziwnych, w pewnych sytuacjach podejrzanych możliwości, kierując się ogłoszeniami znalezionymi w gazecie albo sieci. W wielu przypadkach głoszą one, ze wystarczy mieć codzienny dostęp do komputera, czytać maile, włączać określone strony, aby osiągnąć bezsporne korzyści. Jednak zazwyczaj okazuje się to stratą czasu a nierzadko i pieniędzy jeśli wymagana jest bezsporne, nieduża zresztą opłata początkowa, za która tak naprawdę nic się nie otrzymuje.

Niekiedy w ten sposób ludzie werbowani są do nielegalnych piramid inwestycyjnych albo uważają że uzyskają bardzo dużo pieniędzy za coś, co dzień w dzień i tak robią przy komputerze. Nie warto zaprzątać sobie głowy takimi ofertami. Lepszym pomysłem jest już stworzenie bloga internetowego albo własnej, unikalnej witryny internetowej, na której najlepiej pisać o tym, co lubimy najbardziej – kategorii, która nas pasjonuje i w której czujemy się mocni.
Dochodowe witryny internetowe Własny blog internetowy to nie tylko sposób na wyrażenie swojego zdania, zilustrowanie światu zainteresowań, bądź uwrażliwienie go na określone dylematy. Może to być też źródło dochodów. Za granicą, na Zachodzie i w Ameryce popularne staje się już pisanie bloga internetowego z nastawieniem na czerpanie z niego zysku. I realnie, tam przynosi to efekty. W polskich ustaleniach nie jest to może jeszcze tak popularne i rozpowszechnione zjawisko, jednakże powoli widać jego zalążki. Niektórzy właściciele popularnych dzisiaj blogów, spokojnie zrezygnowali z pracy etatowej, na rzecz korzystania z prowadzonych przez siebie stron, które przynoszą im dochody bezpośrednie i pośrednie. Wystarczyło tylko poświęcić pewną ilość czasu (co zdarza się, że oznaczało zarwane noce i pracę po pracy), i zainwestować w pozycjonowanie i promocję własnego serwisu. Z zdarza się, że mogli oni obserwować, jak zwiększa się liczba użytkowników, jak coraz częściej powracają na witrynę, jak polecają ją innym, aż społeczność strony się rozrasta – jest to prawdziwa duma dla każdego właściciela bloga.
Blogowanie oprócz możliwości zarobku wprost na reklamach stwarza też sposobność zaprezentowania się jako specjalista w swojej branży, a dzięki temu zdobycia znacznej liczby klientów, , a ponadto zwiększenia rozpoznawalności swojej marki.

Ten artykuł powstał przy współpracy z student.olsztyn.pl.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz