Tworzenie stron internetowych

Projektując stronę internetową, powinno się sobie zdawać sprawę z tego, jak poruszają się po niej użytkownicy. Bardzo bardzo ważna jest ścieżka eye tracking czyli to, jak po stronie podąża wzrok internauty.

Za każdym razem w pierwszej kolejności kieruje się on w lewy górny róg, gdyż zaprogramowane mamy, że tam znajdzie się logo firmy czy nazwa strony. W późniejszym czasie wzrok schodzi nieco niżej, następnie kieruje się znowu do góry w prawy róg i schodzi po prawym boku w dół. Projektowanie graficzne musi to uwzględniać.
Nie jest sztuką umiejscowić ewidentne detale strony przypadkowo. Na przykład dać logo w prawym górnym rogu. Owszem, będzie to bardzo ciekawa na pierwszy rzut oka odmiana, ale nie będzie to użyteczne. Wprowadza do w umyśle użytkownika zamieszanie dlatego, że on jest przyzwyczajony do czegoś całkiem innego. Co za tym idzie, taki użytkownik nie będzie się czuł na tej stronie komfortowo. Nie chodzi już całkiem o projektowanie logo, ale o to, aby wiedzieć, gdzie je umiejscowić. Jeśli logotyp będzie bardzo dobry, a jednocześnie jeżeli już będzie zawarty w najlepszym miejscu, to strona www z pewnością będzie działała tak, jak należynależy. Drugą kwestią jest także umieszczenie najważniejszych treści do linii zanurzenia, czyli do takiej linii, do której użytkownik widzi wszystko bez scrollowania strony. Żyjemy w dość szybkich czasach i w tej chwili użytkownicy realnie nie posiadają czasu na niekończące się przewijanie strony. Pragną wszystko mieć od razu i powyżej linii zanurzenia odkryćodszukać wszystkie odnośniki, zakładki i najbardziej istotne szczegóły.
Polecamy: tworzenie stron www.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz