Najlepsze są kosmetyki naturalne

Zadbane, piękne i zdrowe włosy, to atut niejednej kobiety, oraz wielu mężczyzn. Pielęgnować włosy powinno się cały rok. Zimą, skórę głowy męczą poliestrowe czapki i zmiany temperatur, a końcówki są narażone na niekorzystne działanie mrozu.

Z nadejściem lata, choćby pozbywamy się problemu z grubym nakryciem głowy, nasilają się inne problemy. Zrozpaczone kobiety wpisują w wyszukiwarkę: jak pozbyć się łupieżu, jak ograniczyć przetłuszczanie, co na łojotok? Nie ma jednakże jednego prostego rozwiązania, choćby wiele działań można, a nawet trzeba podjąć już dzisiaj. Praca z włosami, to przede wszystkim praca ze skórą głowy, a ta zaczyna się od mycia. Jeżeli do tej pory wydawało ci się, że nałożenie szamponu, spienienie i spłukanie wystarczą, aby prawidłowo oczyścić skórę głowy, jesteś w błędzie. Szamponowi powinno się dać czas. Po spienieniu najlepiej zostawić go na głowie na 5-10 minut i dopiero po tym czasie spłukać. Umożliwi to zadziałać składnikom aktywnym i dobrze doczyścić skórę głowy.
Sam szampon może jednakże na prawdę często okazać się niewystarczający. Na rynku dostępne są także kosmetyki specjalistyczne, które działają na dokładnie sprecyzowane kłopoty. Peeling, serum, wcierka czy ampułki do włosów mogą, dzięki specjalnie dobranym składnikom zadziałać doraźnie w miejscu kłopotu. Mogą zniwelować łupież, przyspieszyć wzrost włosów, czy ograniczyć ich wypadanie. Ich działanie będzie możliwe natomiast wyłącznie na najlepszym podłożu, a więc na umytej skórze głowy. Kolejnym razem, gdy zapytasz: co na łojotok? przyjrzyj się swojej technice mycia włosów, a następnie zacznij działać.

Źródło: chorwacki przyspieszacz opalania.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Kosmetyki i moda

Dodaj komentarz