Galeria sztuki – rzeźby

O ile interesujemy się sztuką, a zatem np malarstwem czy rzeźbą, to ze stuprocentową pewnością powinny nas zainteresować rzeźby wykonywane przez uznanych artystów, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Dlatego też dużą popularnością znawców a także wielbicieli sztuki cieszy się Igor MITORAJ rzeźba.
Rzeźby – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że przyszłościowe rzeźby spotykają się z bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko krytyków i innych artystów, niemniej jednak również osób, które pasjonują się sztuką.

Stąd też ogromne zainteresowanie wzbudza rzeźba Igor MITORAJ Asklepios. Jest to rzeźba stworzona techniką klasyczną w brązie, też z wykorzystaniem trawertynu. Rzeźba ma wielkość niemal 50 cm. Należy podkreślić, że artysta odebrał gruntowne wykształcenie artystyczne, a jego prace powstawały z wykorzystaniem klasycznych technik rzeźbiarskich, a zatem są to rzeźby wykonywane w kamieniu, jak także w brązie. Są to zarówno niewielkie rzeźby kameralne, niemniej jednak także większe o charakterze monumentalnym. W swoich pracach często odwołuje się do antyku. Przy tym, osoby zainteresowane rzeźbami tego artysty mogą zapoznać się też z innymi pracami, a mianowicie takimi jak Igor MITORAJ Perseusz. Z całą pewnością warto na bieżąco śledzić galerie sztuki, które prezentują osobom zainteresowanym najnowsze prace czy również pracy już uznane. Ze stuprocentową pewnością będzie to gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki, którzy interesują się np rzeźbą, która nawiązuje do okresu antyku, do więc są to np prace realizowane w brązie.

Więcej informacji na stronie: Rzeźby Igora Mitoraja.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Kultura i sztuka

Dodaj komentarz