Sposób na zarabianie w internecie

 

Zarabianie przez internet jest coraz bardziej normalnym zajęciem. Jest na to kilka sposobności, przykładowo.: płatne kliki, maile, ankiety i tym podobne. Natomiast najlepszym pomysłem jest prowadzenie swojego bloga albo strony. O ile blog będzie przedstawiał dobrej jakości tekst i będzie na nim ruch, to może przynieść wiele przychodów. Swój pomysł na biznes w sieci ma możliwość tak realnie wyprodukować właściwie każdy. Jest kilka serwisów, które umożliwiają założenie bloga za free, na przykład. Blogger.com natomiast bardziej specjalistycznie będzie z całą pewnością wyglądał blog na płatnym hostingu, wykonany chociażby w WordPressie. W Polsce i na świecie, z każdym dniem rośnie liczba blogerów. Problem jednak w tym, że jest całe mnóstwo blogów, które jedynie zajmują miejsce w internecie, wolną domenę i niczego nowego nie wnoszą. Taki blog nie posiada perspektyw, aby odnieść jakikolwiek sukces, a już tym bardziej zarobek.

Jak zarabiać na blogu ?
Jest kilka metod, w wielu przypadkach stosowanych przez blogerów. Są to:

-Reklamy kontekstowe. Prawdopodobnie najpopularniejsza metoda o ile chodzi o zarabianie na blogu. A największą, najbardziej zaufaną i najlepiej płacącą firmą jest Wyszukiwarkę Adsense. Wszyscy potrafią zarabiać na tym grube tysiące.

-Sprzedaż linków tekstowych, czyli udostępnienie miejsca na stronie, czy blogu do wyświetlania się linków prowadzących do pozycjonowanych stron. Sprzedaż linków tekstowych na blogu jest ryzykowna, ponieważ wyszukiwarka Wyszukiwarkę coraz niżej umieszcza takie blogi w własnych algorytmach. Natomiast, gdy komuś nie zależy na ruchu, to ma możliwość zarabiać sobie w ten metodę kilkaset PLN miesięcznie. Najpopularniejsze platformy: Prolink, Linkolo, Seopilot.

-Artykuły sponsorowane. Jest to opublikowanie na swoim blogu wpisu, promującego czyjeś usługi, stronę czy sklep. Jest to świetny sposób na dorobienie sobie wręcz kilkaset zł miesięcznie. Dużym plusem tej metody jest to, że wręcz blog bez dużego ruchu ma możliwość zarabiać. Najpopularniejsze platformy: Reachblogger, Whitepress, Nextcontent.

Sprawdź: najlepszy program partnerski.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz