Ważne elementy w sklepach online

 

Samo posiadanie sklepu internetowego niestety nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. By sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię wiele krótkich porad:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Pomimo cierpliwości, oczekiwanie po około 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już wyłącznie usterki spowodowane pracą serwera. Inwestycja w właściwy jakościowo serwer zwraca się z zdarza się, że, pomimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Istotna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach wynajdowania jest dosłownie niezbędna do ściągnięcia ruchu na swoją stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, należy sprawdzić (chociażby przez propozycje słów głównych Google Adwords), które frazy przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując dobry certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przez naszą firmę porady sa wyłącznie początkiem (aczkolwiek najbardziej istotnym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Polecam natomiast skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy ustabilizowane źródło zarobku.

Inne informacje: integracja dotpay.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz