Większe zyski dzięki zapachom

Jeśli wchodzisz do sklepu i w tym sklepie bardzo ładnie pachnie, to nie daj się zwieść, bo ten przepiękny zapach nie jest użyty po to, żeby było ci w tym sklepie miło, niemniej jednak po co, byś kupił w dodatku. Zapachy do pomieszczeń mogą odpowiednio oddziaływać na ludzi. Oddziaływanie zapachów jest bardzo szerokie i w wielu sytuacjach też niezrozumiałe dla wielu ludzi.

Zapach może kreować konkretne postawy , a oprócz tego działania i to w bardzo wielu przypadkach w sposób w pełni nieświadomy.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosowanie konkretnych zapachów może się przełożyć na to, że osiągniemy odpowiednie efekty. Na przykład aromatyzacja pomieszczeń kwiatami i zapachami rozluźniającymi sprawia, że człowiek w takim sklepie spędza więcej czasu. Jeśli spędzi tam dodatkowo czasu, to w dużym stopniu wzrasta też prawdopodobieństwo, że dokona zakupu lub że jego zakupy będą większe, niż byłyby w momencie, gdyby w sklepie pachniało neutralnie lub nie było tam żadnych zapachów. Celowo rozpyla się w sklepach konkretne mieszanki zapachowe, by wzbudzić dane reakcje. Każdy zapach oddziałuje na człowieka inaczej, może rozluźniać, albo powodować chęć do działania. Może również wywoływać ochotę na ryzyko, przez co niektóre osoby będą skłonne zakupić coś, czego w normalnych warunkach ażeby nie kupiły. Dyfuzory zapachowe stosowane w sklepach mają za zadanie wytworzyć w tych miejscach odpowiednie warunki do dużych zakupów. Im lepsze są te warunki, tym w znacznym stopniu wzrasta prawdopodobieństwo, że sklep zrobi duży utarg. Jak widzisz, jest w tym konkretny cel i w ogromnej liczbie przypadków łatwy do osiągnięcia.
Dodatkowe informacje: dyfuzory zapachowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz