Wyjątkowe opakowania

Opakowanie produktu ma bardzo duże znaczenie. To ono częstokroć odpowiada za to, czy konsument w ogóle po nie sięgnie. Choć opakowanie zazwyczaj ostatecznie i tak ląduje w koszu na śmieci, to kupujący bardzo w znaczącej liczbie sytuacji decydują się na takie produkty, które mają bardzie interesujące opakowania.

Dla nich opakowanie produktu ma znaczenie estetyczne i jeżeli mogą, oni wybrać między takim normalnym, a wyjątkowym, to pragną oni to drugie. Takie sytuacje są tym bardziej bezsporne, o ile takie produkty kupowane są na prezenty. Wówczas do ich opakowania przywiązuje się jeszcze większą uwagę i nadaje im się większe znaczenie.
Kiedy dokonują oni takich decyzji znaczenie ma dla nich również etykieta produktu, bo dzięki takiej, posiadają oni szansę poznać jego zasadnicze właściwości. Jeśli będzie to produkt spożywczy – to na etykiecie będzie informacja o jego składzie, jeśli będzie to wyrób kosmetyczny, to poza składem, etykieta podaje również jego zasadnicze zastosowanieużycie i działanie. Oczywiście w przypadku kosmetyków nie wszystkie informacje znajdują się na etykiecie, bo nie posiada nie wystarczającej ilości miejsca. Reszta, która musi być podana do treści kupującego, jest publikowana na załączonej ulotce. Tak jest nawet wtedy, kiedy wybiera się opakowania reklamowe. Takie najczęściej są charakterystyczne i wyjątkowe. I są dostępne w ograniczonych ilościach. Produkty, których opakowania są nieco inne, nie za każdym razem kosztują więcej. Zdarza się, że ichniejszym producenci celowo urozmaicają opakowania swoich produktów, bo dzięki temu zainteresowanie nimi jest większe. Dlatego kreacja opakowań jest w chwili obecnej bardzo częstym zleceniem w agencjach kreatywnych. W wielu przypadkach jest to działanie, które sprzyja reklamy i reklamie. Czasem tak nieznaczny zabieg, jaka jest zmiana opakowania, przynosi bardzo dobre rezultaty. Dlatego wielu producentów co jakiś czas odświeżają opakowania swoich produktów.
Polecam: www.projektopakowania.creatino.eu.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz