Pomocne sprzęty dla niepełnosprawnych

Sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych to przede wszystkim urządzenia, które sprawiają, że osoby niepełnosprawne czują się jak najbardziej niezależne. Takie osoby nie pragną być ciężarem dla opiekunów, szczególnie jeśli zajmuje się nim rodzina. Często takie osoby dążą do jak największej samodzielności.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób z niewielką niepełnosprawnością ruchową. Mogą mieć kłopoty z zachowaniem równowagi, niemniej jednak mimo to mogą poświęcając własny czas się na nim poruszać. Dwa tylne koła uniemożliwiają przewrócenie pojazdu. Koszyk zamieszczony z tyłu ułatwia przewożenie niewielkiego bagażu.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne mogą posiadać wspomaganie, a także napęd elektryczny. Dzięki temu osoba starsza lub niepełnosprawna nie pojawia się tu problem z podjazdem pod wzniesienie. Sprzęt ten pozwala branie udziału w wycieczkach rowerowych wraz z znajomymi i familią bez obaw, że będzie problem z nadążeniem za standardowymi jednośladami i sprawnymi uczestnikami.
Skutery elektryczne inwalidzkie najczęściej są używane przez osoby niepełnosprawne, które nie mogą skorzystać z rowerów. Dzięki akumulatorowi, osoba niepełnosprawna może samemu się nim poruszać. Skutery elektryczne inwalidzkie są niewielkie, ułatwiają jazdę po centrach miast, a dosłownie mogą wjeżdżać do galerii handlowych i sklepów.
Rowery trójkołowe rehabilitacyjne i skutery elektryczne inwalidzkie nie tylko i wyłącznie pomagają przemieścić się z punktu A do punktu B bez wysiłku, niemniej jednak także pozwalają na poczucie niezależności i swobody.

Źródło informacji: krzesła ewakuacyjne.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Medycyna i uroda

Dodaj komentarz