Prywatne wizyty lekarskie

Ile kosztuje domowa wizyta lekarska? Wszystko zależy od tego, kto ją realizuje i w ramach jakich usług. Aktualnie w wielu przychodniach lekarz wizyty domowe to norma.

Po prostu przychodnia zdrowia wyznacza lekarza albo lekarzy, który w danym dniu i godzinach mogą odbywać wizyty lekarskie. Wtedy nie przyjmują oni pacjentów w przychodni, ale są do dyspozycji tych pacjentów, którzy potrzebują wizyty domowej. Ażeby lekarz zjawił się w domu pacjenta, powinno się jedynie do przychodni zadzwonić i umówić się na taką wizytę.
Inaczej sprawa wygląda, kiedy wizyty domowe lekarzy odbywają się prywatnie. Wówczas odpłatność za nie ponosi osoba, która lekarza wezwała. Ceny wizyt domowych nie są jednakowe, bo lekarze fachowcy mają zróżnicowane cenniki. Przeciwnie własną wizytę wyceni geriatra zupełnie inaczej pediatra. Inne stawki obowiązują w ośrodkach miejskich, a inne w niewielkich wsiach. W przypadku cen wizyt domowych znaczenie ma też to, skąd taki lekarz dojeżdża. Jeżeli posiada do pokonania dość duża odległość, to siłą rzeczy jego wizyta ma możliwość być droższa. Jeżeli już natomiast nie posiada takich konieczności, to ludzie nie decydują się na lekarz wizyty domowe. Takie zamawia się w sporadycznych przypadkach, kiedy wymusza do tego warunki. Przynajmniej te prywatne wizyty. Bo o ile są to wizyty nieodpłatne, to bardzo często odbywają się one regularnie. W przypadku osób starszych, czy przewlekle chorych, lekarz przyjeżdża do nich stale. Robi to w ramach swoich zawodowych obowiązków i płci mu za to ta placówka służby zdrowia, w której pracuje i w ramach której realizuje domowe wizyty u pacjentów.
Zobacz: lekarz wizyta domowa.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Medycyna i uroda

Dodaj komentarz