Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

W tym momencie w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na normalne zabiegi upiększające. Wiele z nas chciałoby posiadać piękniejsze ciało, ale nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją z całą pewnością różnorodne zabiegi na odchudzanie. Część z nich wykorzystuje dobroczynne działanie ciepła. Można zatem skorzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy używa się też leczniczą moc roślin – okłady z alg posiadają przynosić dobre efekty w sytuacji cellulitu. Znane jest także odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie właściwie każdy może się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co natomiast powiedzieć o działaniu zimna? Czy może realnie dać dobry efekt, skoro w wielu przypadkach mówi się, że tłuszcz należy wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą skorzystać z sauny, oczekują szybkich efektów lub po prostu wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, prócz tegoi związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę posiadają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza w rzeczywistości działa. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choć nie ujawniają się one w tej samej chwili. Następny zabieg można natomiast przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. Jak chłód może pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: kriolipoliza.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz