Przegląd techniczny

Na nieszczęście ostatnimi czasy wszystko nieubłagalnie drożenie, zarówno paliwo jak i części do samochodu. Też za przegląd okresowy zapłacimy niew dodatku.
Zapewne wiemy i pamiętamy o tym, że przegląd diagnostyczny auta wykonujemy corocznie.

Też nowy samochód, który dopiero opuścił salon musi przejść przegląd. Jedynie z konieczności wykonywania przeglądów wyłączone są pojazdy zabytkowe, które wyposażone są w charakterystyczne żółte tablice rejestracyjne. Badanie techniczne auta ma stały charakter i określają to aktualne przepisy prawa.
Aktualna cena za przegląd auta osobowego wynosi 98 zł. Ta cena obowiązuje w całej Polsce. W trakcie przeglądu powinno się też uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości około 3 pln. Niemniej jednak, jeżeli już nasz samochód wyposażony jest w gaz to cena za przegląd może się różnić, ponieważ należy również przeprowadzić badanie techniczne butli. Zatem za przegląd samochodu z instalacją LPG zapłacimy 162 złote.
Jeśli nasz samochód stracił istotne badanie techniczne to na stacji testom pojazdów można go wykonać wręcz po terminie. O ile termin badania nie został przekroczony o 45 dni to wówczas cena za przegląd nie ulegnie zmianie. Po upływie tego terminu stacja testom aut może doliczyć dodatkowe koszta, które są już uzależnione od stacji, w której będziemy wykonywać przegląd techniczny samochodu. Warto zatem pilnować tego terminu, ażeby nie być narażonym na dodatkowe wydatki z tego tytułu. Najlepiej zatem ustawić sobie sms przypominający o kończącym się badaniu technicznym pojazdu mechanicznego.

Warto sprawdzić: stacja diagnostyczna.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Motoryzacja

Dodaj komentarz