Usługi prawne w sprawach podziału majątku

Jeżeli już potrzebujemy pomocy doświadczonego adwokata specjalizującego się w sprawach związanych z rozwodem czy też podziałem majątku wspólnego, to zdecydowanie warto odezwać się do kancelarii, która ma na koncie sporo z sukcesem przeprowadzonych spraw tego rodzaju. Warto mieć na uwadze o tym, że podział majątku to sprawa wymagająca między innymi zgromadzenia odpowiednich dokumentów oraz sporządzenia i przesłania wniosku o podział majątku.
Co warto mieć świadomość tego na temat sprawy o podział majątku?
Na początku trzeba wyjaśnić, że ustawowo wspólność majątkowa powstaje między małżonkami w momencie zawarcia małżeństwa, jeżeli już uprzednio nie podpisywali intercyzy.

Jednakże z mocy prawa wspólność materialna przestaje obowiązywać po rozpadzie małżeństwa. W takiej okoliczności przychodzi moment na to, aby majątek wspólny został podzielony w gronie małżonków. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że kancelaria adwokacka kielce podział majątku specjalizuje się prowadzeniu spraw związanych z podziałem majątku wspólnego współmałżonków, są to zarówno sprawy rozwiązywane w sposób polubowny pozasądowy jak również przed sądem. Warto mieć na uwadze o tym, że takie sprawy rozstrzygane są przed sądem rejonowym, a więc niezbędne jest złożenie dobrego wniosku do takiego sądu. W dodatku, podział majątku adwokat kielce przygotuje również konieczne pisma a także dokumentację wymaganą przepisami prawa związanymi z prowadzeniem spraw o podział majątku wspólnego współmałżonków. Przy tym przygotuje również wniosek o powołanie biegłego, który oszacuje wartość ruchomości i nieruchomości majątku wspólnego.

Dodatkowe informacje: podział majątku prawnik kielce.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Prawo

Dodaj komentarz