Kiedy na świat przychodzi dziecko

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. W bardzo wielu przypadkach nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które później przenigdy się nie przydadzą. Warto zatem pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na starcie zwykle wystarczy wyłącznie kilka kompletów ubranek , a ponadto główny zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są teraz śliczne, kolorowe i aż kusi, żeby zabrać je ze sklepowych półek do domu. Należy natomiast pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, na sam początek, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić jedynie 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek lub body i ewentualne spodenki, gdyż za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za nieznaczny. Co więcej nie warto zakupować dużej ilości ubranek, bowiem może się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć skorzystać z innych ichniejszym typów.

Organizując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych lub rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. A dodatkowo można odnaleźć takie informacje na wielu forach internetowych, na których mamy z całej Polski wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy posiadają jakieś dylematy z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: wyprawka dla niemowlaka.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz