Księgarnia internetowa z e-książkami

Z roku na rok rośnie popularność e-książek, czyli książek dostępnych w wersji cyfrowej, które mogą być odtwarzane na różnorakich urządzeniach, a zatem zarówno na komputerach stacjonarnych, laptopach, tabletach, smartfonach, jak także specjalny czytnikach. A dodatkowo, ebooki on-line dostępne są w księgarniach internetowych, które poza e-książek posiadają również popularne audiobooki.
Nowoczesne książki – co warto mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że papierowe wersje książek coraz częściej zastępowane są przez wersje cyfrowe, czyli nowoczesne książki, które możemy czytać w każdej chwili korzystając z urządzeń takich jak smartfony czy tablety.

Nie ulega więc wątpliwości, że jest to rozwiązanie wygodne i praktyczne, dlatego tak wielu miłośników książek zamiast wersji papierowej wybiera wersję cyfrową przeznaczoną przykładowo na czytniki. E-książki dostępne są w trzech kluczowych formatach, a mianowicie jako PDF, jak również jako ebooki epub i mobi. Dwa ostatnie formaty są najbardziej uniwersalne i mogą być odtwarzane na różnorakich urządzeniach, a więc nie tylko i wyłącznie na czytnikach, ale również na smartfonach czy laptopach. Natomiast jeżeli chodzi o pdf-y, to wielu wydawców rezygnuje z tego formatu, ponieważ jest najmniej poręczny. Pozytywną właściwością e-booków jest to, że w tej wersji dostępne są masowe tytuły z różnorakich gatunków literackich, a więc przykładowo powieści sensacyjne, literatura akademicka czy popularnonaukowa. Znajdziemy tam także ebooki dla dzieci, jak też literaturę młodzieżową czy przeznaczoną dla osób dorosłych.

Więcej informacji: ebooki online.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz