Jak dobrać idealne kwiaty?

W zdecydowanej większości przypadków wybierając bukiet dla ukochanej chłopcy i dziewczęta lub kupując kwiaty na specjalną okazję, nie wiemy, od czego zacząć kompozycję. Polecam wiedzieć, że różne gatunki kwiatów mają swoją symbolikę i sprawdzają się w konkretnych sytuacjach. Taka znajomość umożliwi nam też uniknąć popełnienia gafy, np. przy wręczaniu wybrance serca żonkili symbolizujących nieodwzajemnioną miłość.

Do ślubu najbardziej sprawdzą się lilie, orchidee lub białe róże. żeby złożyć gratulacje lub podziękować, należy wybrać kompozycję złożoną z żonkili , a ponadto różowych róż. Tulipany i bratki z kolei to kwiaty niezobowiązujące, perfekcyjne dla posiadamy lub babci. Stokrotki kojarzące się z niewinnością nadadzą się na narodziny dziecka, zaś gerbery możemy wręczyć jako wyraz szacunku dla przyjaciela. O ile szukamy czegoś mniej pospolitego, dobrym wyborem będzie słonecznik symbolizujący lojalność. Dla pierwszej miłości perfekcyjna będzie fioletowa róża. Uwaga natomiast na te kwiaty w żółtym odcieniu! Ten jasny kolor wyraża zazdrość i złe uczucia. Starajmy się ich unikać – mimo własnego śliczna mogą sprawić przykrość obdarowanej osobie.

O ile jednakże mamy wątpliwości co do naszego wyboru, należy zasugerować się wiedzą i radami osób pracujących codziennymi z kwiatami. Kwiaciarnia internetowa Warszawa realizuje wiele zamówień na przeróżne okazję, poczynając od Dnia Babci, Dnia Matki, poprzez urodziny albo imieniny, kończąc na zakończeniu roku szkolnego. Bukiety ślubne Warszawa są komponowane zgodnie z życzeniem klienta. Wspaniałym pomysłem na sprawienie najbliższej osobie niespodzianki jest również dostawa kwiatów Warszawa.

Sprawdź także: kwiaciarnia internetowa Warszawa.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz