Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Znacząca większość innowacyjnych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do indywidualnych maszyn coraz większe ekrany, a jak wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a również związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona sprawia szybsze bicie serca właściciela. Zwłaszcza, kiedy upadnie wyświetlaczem do dołu. W większości sytuacji, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu oraz awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie oznacza, że aparat nie nadaje się już do użytku i należy go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją wszyscy zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ichniejszym usługi są dostępne praktycznie w każdym mieście. Nie będzie także kłopotu, kiedy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety zazwyczaj dotyk jest połączony bezpośrednio z ekranem, przez co koszty naprawy w ten metodę rosną. Jest to celowy zabieg producentów, by serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto być świadomym, że zazwyczaj, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek za każdym razem może uszkodzić także obudowę. W tym Ci zmiana obudowy smartfona, wydaje się być rzeczą łatwą oraz najmniej problemową.

W jaki sposób więc widzimy, w takich wypadkach mamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie nadal cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej informacji: wymiana obudowy.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Technologie
Tagi: , ,

Dodaj komentarz