Folia grzewcza na podczerwień

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do wnętrz w domach i mieszkaniach. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest zastosowanie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, na przykład jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze wyróżniają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie całość jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, nawet jeżeli już nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to więc głównie oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest z dużą uwagą w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo proste. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci niewielkich drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii wyłącznie w kierunku podłogi, co sprawia że ogrzewanie tego typu jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a jednocześnie ich trwałość to dosłownie kilkadziesiąt lat. Raz ułożone np. pod panelami podłogowymi lub glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i zawsze ciepłe stopy. Można je wykorzystywać również w wielu innych konfiguracjach, przykładowo. jako ogrzewanie ścienne.

Źródło informacji: folia grzewcza.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz