Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta posiada wiele zalet. To co ją głównie charakteryzuje, to sposób montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich w jaki sposób szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Co więcej montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez użycia prądu. Skraca to znacznie czas pracy , a ponadto niweluje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się też ryzyko korozji kanału w sytuacji zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną jedyną w swoim stylu cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten powoduje że mata jest mocna i sprężysta. Posiada on także wpływ na to, że mata nie zmienia prywatnej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są perfekcyjnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się na każdym kroku tam, gdzie poza właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas wykonania i estetykę izolacji.

Rockwool opracował także katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie skalkulować koszt i czas wytworzania izolacji. A dodatkowo firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobór grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz