Ile kosztują karnisze?

Jak wybrać bardzo dobry karnisz? Nie jest to trudne, lecz wymaga pewnej skrupulatności i dokładności. Przede wszystkim, by wybrać odpowiedni karnisz trzeba koniecznie znać wymiary okna, nad jakim pragnie się taki karnisz umieścić.

Karnisz nie może być ani za krótki, ani zbyt długi. Choć kategorycznie całkiem dobrze jest kiedy jest on nieco dłuższy niż sama szerokość okna. Wówczas po prostu wygląda on całkiem dobrze i łatwiej jest upinać na nim zasłony i firany. Karnisz, który jest taki akurat zazwyczaj uniemożliwia wieszanie zasłon, bo wtedy zasłaniają one okno nawetdosłownie jeżeli są zsunięte.
Dlatego karnisz musi posiadać odpowiednią długość. Tu, gdzie zasłon nie wiesza się może on być jedyni nieco dłuższy niż szerokość okna. Oprócz tym, kiedy pragniemy kupić karnisz, powinniśmy zdecydować się także na akcesoria do karniszy. Takimi są zwykle żabki i zakończenia karnisza, bo one zazwyczaj sprzedawane są oddzielnie i wedle wyboru klienta. To wygodne, bo dzięki temu można we własnym zakresie dobrać sobie ilość żabek lub całkowicie z nich zrezygnować, jeżeli takie nie będą nam potrzebne. Bardzo na prawdę ważna przy wyborze karnisza jest jego kolorystyka. Każdy karnisze sklep oferuje je w wielu kolorach, dlatego dobrze jest mieć świadomość tego, który z nich najlepiej będzie pasował do posiadanego przez nas wnętrza. Kiedy posiada się kłopot z wyborem, polecam jest zdecydować się na karnisz uniwersalny, czyli w kolorze czarnym. Taki odnajdzie się w większości wnętrz. Kiedy karnisz mamy już kupiony, wystarczy go jedynie zamontować. W tym celu koniecznie powinno się przykręcić konsole, które wchodzą w skład karnisza i umieścić na nich karnisz.
Sprawdź tutaj: karnisze sprzedaż.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Dom i ogród

Dodaj komentarz