Karnisz mosiężny czy drewniany?

Karnisze to nic innego jak rurki, umieszczone na specjalnych konsolach, które służą do ozdabiania okien. Na karniszach wiesza się firany i zasłony.

W zależności od tego, jakie rozwiązania uwzględnił producent, karnisze sufitowe mogą umożliwiać wieszanie tkanin ozdobnych za pomocą żabek, szelek lub tuneli. W wielu firanach montuje się także oczka przelotowe i w takim wypadku żabki na karniszu są zbędne.
Choć moda na karnisze nieco osłabła, cały czas nie brakuje domów, w których są one nieodzownym elementem dekoracji. Z karniszy zwykle rezygnuje się we wnętrzach innowacyjnych, gdzie ich właściciele mają lekka wersję do prania i prasowania firan i zasłon. Osoby takie karnisz mosiężny zwykle zastępują roletami, które umieszcza się wprost w ramie okiennej. Osób, które mają w swoich domach karnisze nadal jest zdecydowanie więcej. Dla nich teraz nieustannie opracowuje się nowe modele karniszy. Ten, kto je wytwarza, czyli karnisze producent, nie wyłącznie zwraca uwagę na modne kolory czy wykończenia. Ci, którzy produkują karnisze starają się, żeby ichniejszym produkty spełniały zainteresowanie i potrzeby klientów. Bardzo często więc oferuje się karnisze na wymiar, bo dzięki temu prawie każdy może wybrać karnisz świetny dla siebie. Nie musi skracać ani zakupować więcej, żeby starczyło na bardzo duże okno. To bardzo praktyczne rozwiązania. Teraz karnisze produkowane są w wielu kolorach. Dzięki temu ichniejszym wybór jest bardzo szeroki. Najlepiej popularny jest karnisz czarny, bo on pasuje do wielu wnętrz. Nie mniejszym natomiast powodzeniem cieszą się karnisze w kolorze starego złota i satynowe.
Warto zobaczyć: karnisze metalowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz