Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkukrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Natomiast burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego należy postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednakże do elewacji, ale uderzając o nią ściera w naturalny sposób przyklejony brud i pozostawia ją po prostu czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to idealny metodę na czyszczenie elewacji zarówno młodych, jak i starych, przy czym przy tych drugich zawsze musimy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia może okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zniszczyć. W tym celu przeprowadza się także próbę na fragmencie, by przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różne

I dlatego również piaskowanie ma możliwość odbywać się tylko przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi podczas usuwania zabrudzeń będących wynikiem pożaru. Bardzo łatwe za radą tej metody staje się też usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w większości wypadków i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. W tym momencie jednak mamy skuteczny metodę na usunięcie stworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: piaskowanie powierzchni.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz