Pożegnaj rdzę i kamień

 

Chyba każdy z nas zna to uczucie, kiedy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających wyników. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest niesłychanie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją bowiem zwyczajne i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Właściwie każdy kto ogląda telewizję z całkowitą czyli stu procentową pewnością zna na pamięć te reklamy cudownych środków czystości, jednak cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym trzeba się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z poradą przychodzi tutaj prosty ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy tylko zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, żeby kwas mrówkowy zamieszczony w occie, zrobił własne.

Gdy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, piękny blask, ponieważ warstwa niklu, którym były pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, jednakże nam, zwyczajnym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym usunąć rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: jak wyczyścić kabinę prysznicową.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz