Wykonywanie zadaszeń

Prawie każdy dom ma co najmniej jedną parę drzwi. Inni ludzie starają się je specjalnie dekorować, bo wiadomo, że „przy wejściu musi być ładnie”. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością, że musi wszak jak nas widzą tak nas piszą. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że ładnie nie znaczy wygodnie. Częściej posiadamy albo możemy spotkać u kogoś dekoracje niefunkcjonalne, czyli takie które tylko przeszkadzają.

Jak więc zaprojektować wejście do domu?

Pubudzającą ciekawość alternatywą są (coraz mniej popularne) daszki nad drzwi. Kiedyś, w praktyce przed każdym domem musiał być daszek. Służył on po to, aby można było swobodnie wyjść, przewietrzyć, zapalić papierosa wtedy, gdy pogoda na to nie sprzyja (deszcz, śnieg, grad).

Daszki -jakie wybrać ?

Chcąc zamontować sobie daszek nad drzwiami albo gdziekolwiek indziej, trzeba zastanowić się jaki rodzaj będzie nam odpowiadał. Wiadomo, że nie wszystko do wszystkiego pasuje, dlatego są różne rodzaje daszków. Od wyboru do koloru. Możemy zamontować daszki drewniane, szklane, metalowe, materiałowe. Te ostatnie w znaczącej liczbie przypadków używa się przed wejściem do sklepów.

Zadaszenia nad drzwiami -zalety.

Dużym plusem jest wspomniana wcześniej sposobność schronienia się przed opadami atmosferycznymi. Jest to chyba największy atut, ale nie jedyny. Drugim plusem może być opcja ukrycia się przed słońcem -szczególnie latem, gdy słońce ostro świeci i grzeje. Po co wychodzić na słońce, o ile można wystawić sobie krzesełko pod daszkiem i wygodnie usiąść w cieniu. To tyle jeżeli chodzi o te funkcjonalne zalety, bo wszakże fakt, że daszki nad drzwi są atrakcyjną dekoracją -jest niewątpliwy.

Więcej: daszki.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz