Ogrzewanie podłogowe frezowane – co trzeba wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest wyjściem znacznie korzystniejszym. Przede wszystkim system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, sprawia równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W przypadku kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Więc ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort termiczny. To natomiast nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w przypadku kaloryferów obniża również poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest zatem zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozwiązaniem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto zatem poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym powinno się wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie wymagania prowadzenia wykwintnych prac budowlanych. Nie trzeba zatem skuwać całej posadzki, aby zainstalować rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu mniej więcej dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany bardzo szybko. W przypadku mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co bardzo istotne, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie uwalnia się do wnętrza.
Zobacz: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Dom i ogród

Dodaj komentarz