Ceny wózków inwalidzkich

Wózki inwalidzkie są bardzo drogie, niemniej jednak na szczęście NFZ refunduje coś takiego, więc każda osoba, która potrzebuje takiego wózka, może złożyć stosowne dokumenty i w konsekwencji otrzymać dofinansowanie zakupu takiego wózka. Wózek inwalidzki potrafi kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy pln, zatem normalne jest, że niedużo kogo byłoby stać na to, aby taki wózek kupić sobie własną pracą za własne środki finansowe.
Tym bardziej, jeśli chodzi o dziecko, bo wszak po jakimś czasie dziecięcy wózek należy zmodyfikować na wózek dla osoby dorosłej i w takiej okoliczności normalne jest, że będzie trzeba wydać kolejne pieniądze.

Wózek inwalidzki elektryczny jest znacznie droższy od wózka manualnego, ale za to z całą pewnością bardziej komfortowy i nie należy wkładać siły własnych rąk, ażeby taki wózek się poruszał do przodu. Jednakże im technologia utworzenia wózka jest bardziej zaawansowana, tym jego cena bardziej wzrasta. To przekłada się na konieczność dysponowania realnie bardzo wysoką sumą pieniędzy. Na szczęście państwo dba o takie kwestie i w takim przypadku można skorzystać z sposobności pozyskania pieniędzy na zakup takiego wózka. Nie będzie to wcale takie skomplikowane, bo takie pieniądze dostaje się niemalże od ręki. Inwalidztwo wymagające jazdy wózkiem jest na tyle spore, że tutaj nie zachodzi tu problem z odmowami refundacji. Refundacja jest przyznawana w każdym przypadku. Zrefundowany będzie zarówno wózek inwalidzki dla dzieci, jak i ten dla osoby dorosłej. Kwota refundacji w takich sytuacjach sięga w znaczącej liczbie sytuacji wręcz 100% wartości takiego wózka.
Polecamy: wózek spacerowy dla dzieci.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz