Gdzie wykorzystuje się ozonowanie?

Ozonowanie to innowacyjna metoda odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie używa się wyłącznie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon wyróżnia się bardzo silnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. W dodatku, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a nawet gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres wykorzystania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to forma w pełni bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Powinno się też wspomnieć, że ozonowanie nie tylko i wyłącznie niszczy drobnoustroje a także patogeny, ale też usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich oraz weterynaryjnych, barów restauracji oraz kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeżeli już zatem jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto skorzystać z oferty ozonowanie pomieszczeń szczecin. W ten sposób nie tylko i wyłącznie usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się również nieprzyjemnych zapachów.
Więcej informacji: ozonowanie statków.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz