Poglądy na świat i ludzi

Sieć jest taką przestrzenią, gdzie w zasadzie każdy może prezentować swoje poglądy i przekonania. Nie musi w tym celu mieć własnej witryny, bo w sieci istnieje kilka stron, gdzie można wypowiadać się na kwestie w różnych tematach.

Nie ma wtedy znaczenia, czy przedstawimy się jako Jacek Barciak, czy za pomocą jakiegoś niedużo zrozumiałego pseudonimu. To nie będzie miało znaczenia. Ważne jest jednak to, że na nasz wpis może zareagować istotna ilość ludzi. Pośród nich na pewno znajdą się tacy, którzy będą popierać nasze zdanie i tacy, którzy całkowicie je zanegują.
Bo Internet jest perfekcyjnym miejscem do prowadzenia dyskusji światopoglądowych. Tutaj ludziom dużo łatwiej przychodzi wypowiadanie własnych zdań. Dużo łatwiej niż w realnej rzeczywistości. Jeżeli nikt nie jest w stanie ich rozpoznać, to łatwiej jest im mówić o tym, jakie znaczenie ma dla nich geopolityka czy jaki mają stosunek do seksu oralnego. W sieci dużo łatwiej mówi się o poglądach kontrowersyjnych i takich, które nie należą do popularnych. Bycie anonimowym sprzyja także na nieszczęście fali hejtu. W sieci, jak nigdzie indziej łatwo jest kogoś obrzucać błotem i niezbyt przyjemnymi epitetami. Choćby strony są kontrolowane i nadzoruje się to, co na nich jest umieszczane, to nad wszystkim zapanować się nie da. W wielu przypadkach jest tak, że kontrowersyjne wypowiedzi są promowane, bo one przyciągają uwagę. Zdecydowanie więcej osób zwróci wszak uwagę na wpis o nienawiści do matki niż taki w którym dokładnie uzasadnia się, na czym polega geostrategia. To wynika poniekąd z właściwości ludzkiej natury.
Sprawdź tutaj: handel międzynarodowy.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Inne

Dodaj komentarz