Reklama, notatniki

Notesy to rzecz tak praktyczna i potrzebna, że niełatwo się bez nich obejść. Warto zamówić je w swojej firmie dla pracowników. Oprócz tego, że będą prezentem od firmy i będą służyć do różnorakich zapisków, będą też pełnić rolę reklamową.

Aby mogły ją pełnić, notesy firmowe muszą posiadać nadruk w postaci firmowego logo. Zamawia się notes, wybrawszy wcześniej jedną z propozycji, a także wykonanie wybranego nadruku.
W wykorzystywaniu notatników do celów marketingowych ważne jest, jak one się prezentują. Im bardziej są one miłe dla oka i eleganckie, tym jest to bardziej praktyczny przedmiot reklamowy. Im coś jest bardziej wartościowe, tym lepszym jest nośnikiem promocji. Można aby wybrać nieznaczny notesik, niemniej jednak solidny notes w skórzanej oprawie zrobi lepsze wrażenie. Nie musi być bardzo duży. Ważniejsze jest, ażeby pomimo swojej okazałości, był też wygodny w noszeniu. Powinien mieścić się łatwo w niewielkiej szufladzie czy też w damskiej torebce. Najpraktyczniejszy jest format A5, czyli szkolnego zeszytu. Dalszym, co trzeba wybrać, jest jego paleta kolorystyczna. Będzie ona zależna od rodzaju działalności. Różne barwy mają różnorodne znaczenie i nie każda pasuje do każdej branży. Najczęściej notesy firmowe mają jeden z kolorów, które są charakterystyczne dla firmy. To są te, które ukazują się w logo, na stronie firmowej, na materiałach graficznych i w wystroju biura. Ta sama paleta kolorystyczna gadżetów reklamowych powoduje, że można mówić o spójnej identyfikacji wizualnej.
Kolejna znacząca kwestia w przyrównaniu do wyglądu notesu to nadruk. Ten wybiera się indywidualnie. W bardzo wielu sytuacjach wybierane są notesy z logo, niemniej jednak może to być też jego część, jeżeli logo jest bardziej rozbudowane. Nadrukowane może zostać także hasło firmowe, jeżeli korzysta się z niego w działaniach marketingowych. Notes, jak i inne gadżety z nim, to sposób na rozpowszechnianie tego hasła.
Polecam: http://www.iveno.pl/notes-reklamowy-indywidualny.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz