Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z efektem jojo, które na zmian chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie w każdym momencie natomiast są one efektywne. Jeżeli już systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, powinno się rozpocząć kompleksową pielęgnację, która pozwoli jak najmocniej je rozjaśnić – nie za każdym razem możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, niemniej jednak głównie wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się nie gorzej. Regularnie wykonywany może znacząco rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Kolejnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam lub krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie sprawdza się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i poprawia jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie znacząco zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to przede wszystkim wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, ażeby jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Należy pamiętać, że dobrze dopasowana pielęgnacja zadziała wyłącznie wtedy, gdy będzie stosowana regularnie. Najlepszy dosłownie kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany tylko raz na jakiś czas.

Zobacz także: skóra.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz