Rehabilitacja po zabiegach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, np kolana czy barku. Wykorzystuje się go w sytuacji wystąpienia różnych nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednak staw, który został mu poddany, musi być po zrobieniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest również szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy zacząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać wręcz do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta oraz szybkości regeneracji. Zaleca się, aby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się co najmniej dwie razy w tygodniu. Zwłaszcza w przypadku stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym lepiej. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie powinno się zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście duże znaczenie w powrocie do sprawności, ma uzasadniony wyselekcjonowanie ćwiczeń o odpowiednim natężeniu a także częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Również w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma czas a także profesjonalna fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu użyteczności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, również po operacjach powinno się jak najszybciej zacząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która daje możliwość na powrót pacjenta do zdrowia.
Warto sprawdzić: rehabilitacja po operacji barku.

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Medycyna i uroda

Dodaj komentarz