Numer vin auta – dlaczego trzeba sprawdzić?

Zakup używanego auta z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego auta, czyli numeru vin. Nie musimy się jednak przejmować, ponieważ jest to bardzo proste dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy raport dotyczący historii pojazdu na podstawie numeru identyfikacyjnego auta.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego auta?
Przede wszystkim należy podkreślić, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, ale również cyfry.

Jest to unikatowy identyfikator, który daje możliwość nam sprawdzić markę, model, jak również rok produkcji czy kraj pochodzenia danego samochodu. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które chcą zyskać pewność, że samochód nie pochodzi z kradzieży, a więc w przypadku jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to natomiast rozwiązanie, z którego korzystają też osoby sprzedające samochód, taki sprawozdanie na bazie numeru identyfikacyjnego vin można zilustrować kupującemu, a zatem zwiększyć swoją wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo proste, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a w okamgnieniu zostanie nam wyświetlony sprawozdanie, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego samochodu. W dodatku, możemy numer vin sprawdzić zupełnie za darmo, jak też za opłatą zamówić rozszerzony sprawozdanie dotyczący historii pojazdu. Nie jest więc zaskoczeniem, że zdecydowanie coraz więcej osób myślących o zakupie używanego samochodu kontroluje numer vin.

Warto sprawdzić: https://sprawdz.vin

FacebookTwitterGoogle+Share

admin / / Motoryzacja

Dodaj komentarz