Dobrze skomponowana dieta

 

Aby dbać o własne zdrowie w większości wypadków nie wystarczy tylko urozmaicenie diety. Aby z dobrym skutkiem i szybko pozbyć się niedoborów niektórych niebagatelnych składników, warto sięgnąć po preparaty, które należycie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo skomplikowane do uzyskania, są kwasy omega 3. W powszechnym jadłospisie musiałaby się znaleźć morska ryba, tymczasem nie chce i może je jeść. A dodatkowo ichniejszym przyswajalność niweluje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 ma możliwość wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się może brak też innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, niemniej jednak jej niedobór w diecie może być także przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy uzyskać naturalnie przez opalanie, natomiast zimą i w okresach przejściowych polecam zastanowić się nad suplementacją, wyjątkowo jeżeli w bardzo wielu przypadkach dopada nas wiosenna albo jesienna chandra.

Innym istotnym składnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację nigdy nie jest za późno. Wręcz jeśli schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, warto posiadać właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on przede wszystkim w sytuacji chorób serca. Poza tym dobrze wpływa na odporność organizmu, dlatego polecam przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada również witamina C.

Należy sprawdzić: witamina d.

FacebookTwitterGoogle+Share

Dodaj komentarz